III Niedziela Zwykła
26 stycznia 2025 r.
- W niedziele Msze św. celebrujemy o 7:00, 9:00, 10:30, 11:50 (z udziałem dzieci), 13:15 oraz 18:00. Wypominki realizujemy o godz. 8:30. Godzinki śpiewamy o 6:30.
- W czasie kolędy w dni powszednie od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem środy, z zasady nie będzie Mszy św. o 18:00.
- W liturgii Kościoła celebrujemy:
- We wtorek 28.01 – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
- W piątek 31.01 – św. Jana Bosko, prezbitera
- W sobotę 1.02 – I sobotę miesiąca, po Mszy porannej modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. To także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w modlitwie o naszych Siostrach Karmelitankach.
Spotkania formacyjne:
- Zespół Estrellas – w czwartek o godz. 18:30
- Jezusowe Promyczki – w sobotę o godz. 13:00
- Jezusowe Promyki – w sobotę o godz. 13:30
- Ministranci i kandydaci – w sobotę o godz. 15:00
Sprawy ogólne:
- Dzisiaj, 26 stycznia proboszcz świętuje rocznicę święceń kapłańskich, poleca się naszym modlitwom.
- Informujemy, że za ogrzewanie w Kościele za ostatnie dwa miesiące zapłaciliśmy 6500 złotych.
- W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, a także wszystkich chętnych na krótkie uwielbienie.
- Dzisiaj przypada 72 Światowy Dzień Trędowatych. Wychodząc z Eucharystii możemy złożyć dar serca do puszki, wspomagając chorych na tę chorobę. Bóg zapłać!
- Dziś także Niedziela Słowa Bożego i Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
Wizyta duszpasterska:
- Przyjęcie księdza po kolędzie jest wyznaniem wiary, przyznaniem się do Chrystusa i Jego Kościoła. Pan Jezus powiedział: ,,Jak Mnie posłał Ojciec, tak i ja was posyłam. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje. Kto wami gardzi, Mną gardzi”. Ksiądz przychodzi do rodziny, aby uczestniczyć w jej troskach i radościach, aby rozważać słowo Boże, modlić się i błogosławić. Na kolędę prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem. Na stole winno znajdować się: krzyż, Pismo święte, świece, woda święcona i kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o zeszyty od katechezy lub podręczniki. Bardzo dziękujemy za zaufanie, otwartość, życzliwość i dobrą kawę. Po kolędzie przyjmują nas także siostry i bracia z Ukrainy. Dziękujemy za ofiary na renowację dzwonów i wieży Kościoła. Gorące Bóg zapłać.
- Rozkład wizyty duszpasterskiej znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, na Facebooku, w kruchcie oraz w gablocie przed kościołem. Od poniedziałku do piątku kolęda od godz. 15:00, w soboty – od godz. 9:00.
- Powoli zbliżamy się już do końca tegorocznej „kolędy”. Wszystkie rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły nas przyjąć, zapraszamy do zgłaszania się na kolędę uzupełniającą. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Chętnych odwiedzimy w tym tygodniu między 19:00-20:00.
Prasa katolicka:
- W tygodniku Niedzielawarto przeczytać: Którą Biblię wybrać?; Która wizja Polski?; Zagłada w mieście aniołów
- W Idziemy: Kto trzęsie Polską szkołą; Edukacja czy indoktrynacja
- W Gościu Niedzielnym: Ewangelia w świecie nadmiaru; Ludzie świętego przekazu
- Polecamy też kwartalnik „Gość Niedzielny – Historia” w cenie 14 zł.
- W Dobrych Nowinach: Wszyscy potrzebujemy Bożego Miłosierdzia; Autentyczni katolicy; Odpusty w roku świętym.
- Dla dzieci jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”
- Polecamy książkę „Rok Jubileuszowy 2025 – czas łaski dla rodzin”
Dzisiaj medytujemy Ewangelię według św. Łukasza (Łk 1, 1-4. 14-21)
W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Wacław Góźdź l. 85
śp. Edward Fiks l. 83
śp. Jacek Konieczny l. 55 (pogrzeb w poniedziałek o 11:00)
śp. Halina Radek – wieloletnia nauczycielka SP i Gimnazjum w Ksawerowie. Pogrzeb po niedzieli na cmentarzu Zarzew w Łodzi.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
Św. Paweł w 2 Liście do Tymoteusza, w rozdziale 2 mówi o świecie, w którym rozprzestrzenia się nauka chora i zabójcza, która rozchodzi się jak gangrena (2, 17). Mówi wprost o działaniu diabła chwytającego ludzi żywcem w swoje sidła (2, 25). Są tu ludzie, którzy prowadzą „słowobój”, czyli wojnę słowa (2, 14) i puste dźwięki (2, 16), ale się nie przejmują losem słuchaczy, a przez to pośrednio prowadzą ich do zguby. Są też i ci, którzy „ciągle się uczą, ale do rozpoznania prawdy dojść nie mogą” (3, 7). Są i ci, którzy mają formę pobożności, ale „nie mają jej mocy” (3, 5). To nasz świat – nie brak w nim chaosu, apostazji publicznej i ukrytej.
Łukasz Popko OP